kidsandyoga.cz

O lektorce

Cristin Tighe

Učitelka jógy pro děti i dospělé, dula, matka

E-RYT 500, RCYT, RPYT, YACEP, MEM, MA, je zakladatelkou mezinárodního instruktorského kurzu školy Kids & Yoga!, ve které spojila to nejlepší ze svého studia a téměř dvacetiletých zkušeností. Vede lekce jógy pro děti i dospělé. S dětmi pracuje od raného mládí a od roku 2003 vede kurzy jógy pro děti různého věku. Je matkou tří dětí (dcery a dvojčat chlapců).

Je certifikovanou učitelkou a trenérkou školy Radiant Child™ Yoga a absolvovala studium Itsy Bitsy Yoga™ (Babies, Tots, Tykes and Little Families), Next Generation Yoga®Samarya Center for Integrated Movement Therapy™Yoga4Teens™Yoga Ed™.(K-8 & Tools for Teachers), Y.O.G.A. for Youth®ChildPlay Yoga, and Yoga for the Special Child. Pracovala také jako vedoucí jógového programu belgické společnosti Bizzy Bee.

Cristin vystudovala a učí hatha jógu a restorativní jógu jako trenérka školy Relax & Renew (Restorative Yoga) Trainer® a kundaliní jógy podle Yogi Bhajana. Je mezinárodní učitelkou a trenérkou organizací IKYTA a Kundalini Research Institute, s výcvikem druhého stupně v těhotenské józe Conscious Pregnancy© Yoga a absolventkou výcviku ve vedení ženských kruhů Excel & Celebrate for Women. Jako trenérka vedla výcviky a pomáhala rozvíjet místní jógovou komunitu v západoafrické Akkře (Ghana) a ve středisku Asheville Yoga Center, Asheville, NC.

Do roku 2007 vedla a vlastnila jógové centrum Spiral Flight Yoga – nejstarší jógové a wellness centrum ve Washingtonu, DC. Poté cestovala po zahraničí a vyškolila přes 600 učitelek a učitelů jógy. Cristin vystudovala obor environmentálního zdraví na Yaleově univerzitě a doktorskou kandidaturu absolvovala na fakultě Mezinárodní politiky na Univerzitě Johns Hopkins. Je členkou mezinárodních organizací International Kundalini Yoga Teachers Association a Yoga Alliance.

Další informace naleznete na webech Kids & Yoga! a www.yogasimran.com.