• Joga a fascie - Metoda Faszio

Úvod do jógy pro děti

Kids & Yoga v ČR
Úvod do jógy pro děti

Kurz již proběhl.
Chystáme pro vás je online verzi k samostudiu

a
další živý kurz plánujeme na jaro 2024.
Zaměří se podrobně na jednotlivé věkové skupiny.

Pro ty, koho zajímá jóga pro děti a jak ji efektivně sdílet a vyučovat!
Zváni jsou profesionálové i rodiče.
Vhodné pro všechny úrovně zkušeností s jógou.

Každé setkání začneme lekcí dětské jógy. (Ano! My dospělí budeme cvičit „jako děti“ a vaše děti se k nám mohou přidat.) Pak rozebereme hlavní prvky lekce dětské jógy – zahájení (naladění), práce s dechem, rozcvička, pozice a jógové sestavy, příběhy a témata, jak děti motivovat, přivést k relaxaci a meditaci a také nejlepší způsoby zakončení lekce s kouskem inspirace, kterou si děti mohou odnést domů.

Naučíme se, jak používat písničky, meditaci v pohybu (celestiální komunikaci), umělecké prvky a hry. Budeme se věnovat i tomu, jak pracovat s pozorností dětí a vzorci chování. Nevyhneme se ani náročnějším tématům, s nimiž se dnešní děti musejí vyrovnávat – probereme tipy, jak být dětem emoční a duševní podporou. V tomto ohledu nám pomohou nástroje z oblasti nenásilné komunikace, mediace, vědeckých výzkumů o afirmacích a jak jóga přispívá k léčbě traumatu.

Témata

1. modul – ÚvodMetodologický rámec Kids & Yoga. Efektivní způsoby zahájení lekce. Přechody, vědomí dechu a práce s dechem. Kategorie pozic. Průběh dětské lekce a jógové praxe.

2. modul Práce s příběhem a jógové sestavy (krije). Udržení pozornosti, pozitivní motivace a zábavná výuka. Základní informace o výzvách, kterým děti dnes čelí, a užitečné nástroje k jejich zvládání.

3. modul – Relaxace, meditace, všímavost, afirmace a vizualizace. Písničky a říkanky.

Program Kids & Yoga! je inspirován kundaliní jógou (jógou vědomí) a zahrnuje také pozice a cvičení z hatha jógy, mindfulness, restorativní jógy, jógovými technikami práce s traumatem a jógovou terapií. Tento třídílný kurz slouží jako úvod do výuky jógy vhodné pro děti ve věku od 4 do 11 let a bude se zabývat i úpravami těchto technik pro menší děti (2-4 roky) a dospívající.

Materiály

  • Obdržíte studijní materiály kurzu Kids & Yoga – Úvod do dětské jógy (v češtině, elektronicky ke stažení před začátkem kurzu)
  • Osvědčení o absolvování 10 hodin profesního výcviku
  • Přístup ke třem živým online setkáním.
    • Nahrávka každého modulu bude dostupná sedm dnů po datu jeho konání.
    • Doporučujeme připojit se přímo k živému vysílání se zapnutou kamerou, protože jedině tak můžete skutečně zažít dětskou jógu formou hry. Je velmi důležité zapojit se!

Lektorka Cristin Tighe

Praktikuje jógu dvacet pět let. Pět let provozovala své vlastní jógové studio a jejích odborných kurzů se zúčastnilo více než tisíc učitelů v devíti zemích. Je certifikovanou učitelkou kundaliní jógy, restorativní jógy, terapeutické Anusara jógy a power jógy. Vede učitelské výcviky. Absolvovala řadu vzdělávacích programů dětské jógy a vystudovala montessoriovskou pedagogiku. Pomáhá ženám v těhotenství a při porodech jako dula, kangaroula a lektorka mezinárodní organizace BirthWorks International. Nedávno dokončila studium programu SuperHealth na využití jógy při léčbě závislostí a nyní se připravuje na certifikaci jako jógová terapeutka. Na Českou republiku má úzké rodinné vazby, mnohokrát ji navštívila, vyučovala dětskou jógu v Praze a její manžel pochází z Havířova. Má tři děti – patnáctiletou dospívající dceru a dva jedenáctileté chlapce.

Základní informace

Termín:
tři neděle 9., 23. a 30. července 2023 (1. modul již proběhl. Pokud se přihlásíte nyní, získáte přístup k nahrávce.)
vždy od 15.00 do 18.30 hod.

Formát:
živé setkání online na platformě Zoom.
Přístup k nahrávce po sedm následujících dnů.

Jazyk:
výuka probíhá v angličtině s tlumočením do češtiny

Kurz je určen pro všechny zájemce, je úvodem do tématu a neplatí žádné vstupní předpoklady.

Ano, s lektorkou Cristin Tighe plánujeme navázat podrobnějším a dlouhodobějším instruktorským výcvikem. O novinkách vám včas dáme vědět.

Doporučujeme zúčastnit se vždy živého setkání ve vypsaných termínech. Pokud to však nestíháte, budete mít přístup k nahrávce po dobu sedmi dnů následujících po daném termínu živého vysílání.

Kurz je zamýšlen jako celek rozdělený na tři části. Samostatně se můžete zúčastnit pouze prvního modulu, který je zároveň předpokladem účasti v následujících modulech.

Úvod do dětské jógy s Cristin Tighe vám dá rozhled, rámec, inspiraci a konkrétní tipy. Vzhledem ke svému omezenému rozsahu je to výborný první krok na cestě za získáváním znalostí a zkušeností v této oblasti.

Podle všeho neexistují zákonem stanovené povinnosti, které by lektoři jógy museli splňovat mimo státní vzdělávací zařízení, vyjma podmínek pro získání živnostenského oprávnění k výuce jógy.
Určité požadavky a očekávání může mít studio/místo, kde chcete učit, či váš potenciální zaměstnavatel - to je individuální a neřídí se obecně platnými pravidly. Pokud si někde pronajímáte prostor k vedení lekcí jógy, činíte tak soukromě a za vlastních podmínek.

Co se samostatného vedení lekcí týče, nejdůležitější je, jestli se lektoři sami vnitřně cítí připraveni vést lekce jógy konkrétního zaměření.

Ano, obdržíte osvědčení o účasti na kurzu od Kids & Yoga a Akademie Klopoty, z.s.

Ne, není. Akreditace Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR je časově náročný, byrokratický proces a o její získání neuvažujeme ani do budoucna.

Ne, živnostenské oprávnění na základě tohoto kurzu získat nemůžete.

  • Joga a fascie - Metoda Faszio
  • Všechny události